Jaki odkurzacz do warsztatu wybrać?

Jaki odkurzacz do warsztatu wybrać?

Jeśli tutaj trafiłeś to zapewne szukasz mocnego i wytrzymałego odkurzacza na lata i sądzisz, że odkurzacz budowlany może spełnić Twoje oczekiwania. Dokładnie tak jest, odkurzacz przemysłowy to świetny wybór. Odkurzacze do stosowania przemysłowego nie podlegają unijnym ograniczeniom dotyczącym mocy, dzięki czemu możemy mieć sprzęt, który poradzi sobie z najtrudniejszymi do usunięcia zabrudzeniami. 

Warto pamiętać, że odkurzacze budowlane z powodzeniem można stosować w domu, warsztacie czy na budowie. Korzystanie z nich może być mniej poręczne, jednak w zamian otrzymujemy mocniejsze i wszechstronne urządzenie. Natomiast odkurzacz domowy, który posiada ograniczoną moc nie posłuży nam w warsztacie, ponieważ grozi to awarią sprzętu AGD. W tym artykule dowiesz się na co zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza. 

Zastosowanie odkurzacza budowlanego

Odkurzacz przemysłowy – zgodnie z jego nazwą – przeznaczony jest do czyszczenia powierzchni po zabrudzeniach budowlanych, z którym zwykły domowy odkurzacz by sobie nie poradził. Urządzenie to pozwoli nam zatem na uprzątnięcie wszelkiego rodzaju drobnych pozostałości po remoncie, pyłu, piasku czy szkła bez ryzyka zniszczenia odkurzacza. Dzięki dużej mocy i wytrzymałej konstrukcji odkurzacz budowlany poradzi sobie w najtrudniejszych warunkach i z najgorszym brudem. Takim sprzętem odkurzymy również różnego rodzaju ciecze m.in. pozostałości farby. Odkurzacz przemysłowy idealnie sprawdzi się:

w warsztacie samochodowych

podczas remontu

w zakładzie stolarskim

w firmach przemysłowych

w sklepach

w różnych instytucjach

ale również w zwykłym domu

Odkurzacz przemysłowy do domu

Co raz więcej osób decyduje się na zakup odkurzacza budowlanego do domu. Gdy mamy do wyboru typowe marketowe odkurzacze o niskiej mocy oraz w podobnej cenie mocny i wytrzymały odkurzacz na lata wybór jest oczywisty. Jeśli cenimy sobie porządek i dobre parametry, a nie design i trendy, warto rozważyć wybór odkurzacza przemysłowego do domowego użytku. 

Dużo osób, które zdecydowało się na taki zakup, chwali sobie możliwość odkurzania wielu zabrudzeń i wielu powierzchni. Szczególnie gdy mamy w domu dzieci, garaż i zwierzęta, odkurzacz przemysłowy staje się niezastąpionym pogromcom brudu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które świetnie sprawdzą się do wykorzystania w domu oraz warsztacie lub garażu. 

Jak wybrać odkurzacz przemysłowy? Na co zwrócić uwagę?

Kupując odkurzacz do domu kierujemy się zupełnie innymi kryteriami niż gdy kupujemy odkurzacz do nieco bardziej wymagających zastosowań. Na co więc zwrócić uwagę kupując odkurzacz budowlany, który posiada zupełnie inne parametry niż typowe sprzęty AGD? Poniżej znajdziesz kilka punktów, od których trzeba zacząć wybór porządnego odkurzacza. 

Moc odkurzacza

Jest to najważniejszy parametr dla odkurzaczy przemysłowych. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać odkurzacz o mocy 1200W, jednak w tym przypadku lepiej rozpocząć od urządzeń o mocy 1800W. Dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy potrzebują niezwykle dużej mocy ssanie są stworzone odkurzacze o mocy nawet 3000W. Dodatkowo na rynku można spotkać odkurzacze, które posiadają więcej niż jeden silnik co znacznie poprawia ich wydajność. 

Długość kabla i pojemność

Dla wygody użytkowania warto skupić się na odkurzaczach, które posiadają na tyle długi kabel abyśmy mogli spokojnie odkurzyć każdy zakamarek naszego pomieszczenia – zniweluje to potrzebę przepinania urządzenia lub konieczności kupienia przedłużacza. Warto zwrócić także uwagę na pojemność odkurzacza. Jeśli odkurzamy duże, mocno zabrudzone powierzchnie i nie chcemy co chwilę opróżniać zbiornika to idealnym wyborem będzie odkurzacz o dużej pojemności. Na rynku są dostępne odkurzacze o pojemności nawet 43 litrów.

Dostępność i cena akcesoriów

Oprócz ceny samego odkurzacza warto zwrócić uwagę na dostępność i cenę akcesoriów m.in. worków, filtrów oraz części zamiennych, w przypadku gdyby sprzęt uległ uszkodzeniu. Warto sprawdzić również czy na rynku dostępne są tańsze zamienniki.

Akcesoria

Jeśli zależy nam na uniwersalnym odkurzaczu warto aby w zestawie posiadał szereg najpotrzebniejszych akcesoriów, które mogą być przydatne podczas odkurzacza zanieczyszczeń po remoncie, odkurzania samochodu, sierści lub innych zabrudzeń. Większość odkurzaczy wyposażonych jest w standardowe rzeczy takie jak:

wąż ssący

końcówki robocze

regulowaną rurę teleskopową

worek na pył

filtry

Odkurzacz bezworkowy czy workowy?

Główna różnica w wyborze odkurzacza workowego lub bez jest w jego pojemności. Odkurzacz bezworkowy bowiem pozwala na dłuższe odkurzanie dzięki większej pojemności. Odchodzi również konieczność kupowania worków. W odkurzaczu workowych natomiast możemy w szybszy sposób usunąć nieczystości. Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, bowiem każdy użytkownik ma swoje preferencje. 

Podsumowanie – jaki model odkurzacza przemysłowego

Jeśli określimy już nasze potrzeby i mniej więcej parametry jakie powinien mieć nasz nowy odkurzacz pozostanie nam wybór marki i modelu. Na rynku mamy duży wybór. W naszym sklepie znajdziecie między innymi odkurzacze przemysłowe Graphite, Starmix oraz Flex. Są to nieco tańsze opcje dla osób, które nie chcą wydawać pieniędzy na odkurzacze Boscha lub Karchera. Powyższe marki oferują modele o różnej mocy, pojemności, dzięki czemu możemy dopasować model do własnych potrzeb i wymagań.

Dodaj komentarz

Przepisz kod
Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij